O Zdenka Linka

Pod tváří obyčejnosti je velký příběh

Sedím v jednačce průmyslové haly, na vizitce Leasing Assistant a poslouchám klienta naproti mně vyprávět o firmě, kde pracuje. Ani nedutám. Sedím tu se světovou špičkou v oblasti, kterou většina běžných lidí nezná. Její zástupci však jezdí na veletrhy do Austrálie, Německa nebo Šanghaje. V tu chvíli mi to dochází – haly jako ta, ve které se nacházím, vidí každý den neskutečné příběhy. Příběhy, o kterých málokdo ví. Příběhy, které jsou plné byznysových a lidských úspěchů. Příběhy skvělých českých firem. Možná se o těchhle story nepíše ve Forbesu, mně ale učarovaly. A přesně tyhle příběhy chci šířit.

15 let

praxe v B2B

+34

spokojených klientů

3

členky týmu

„Mým cílem je vyšší standard pro B2B copywriting“

Zdenka Linka, B2B copywirter

Ve Zdenka Linka posouváme laťku B2B copywritingu. Značku jsem založila za covidu, kdy jsem odešla z vedoucí pozice, abych mohla firmám ukázat, co všechno je v B2B obsahu možné a jak jim to může byznysově fungovat. Pravdou je, že se v B2B pohybuji celý profesní život (od financí přes obchod až po copywriting) a příběhy, které se odehrávají v průmyslových halách, mi prostě učarovaly. Bylo to v jednačce jedné takové haly, kde mi došlo, že B2B je tak trochu popelkou českého byznysu. Moc se o něm neví, a přitom značnou měrou přispívá k našemu HDP. Je to obor, kde není zvykem se chlubit. Přitom se před halou třeba sázejí sakury, z plastových kuliček vzniká auto a firma, jejíž název většině z nás nic neřekne, klidně patří do TOP 3 na světě! Zkrátka, pod tváří obyčejnosti se píše velký příběh.

Je to obor, který si z hlediska textů zaslouží to nejlepší. Ve Zdenka Linka firmám ukazujeme, kde leží nekompromisní kvalita, kterou si B2B copywriting zaslouží. Jelikož jsem si v B2B prošla menšími firmami i giganty jako P3, CBRE a Aimtec, rozumím jeho specifikům – třeba i tomu, že marketing není vždy prioritou. Zároveň mentoruji copywritery, kterých bych v B2B uvítala daleko větší množství, a učím je kvalitě i specifikům oboru. 

Mým cílem je za sebou zanechávat pravdivé a hrdé značky. Dokážu objevit a popsat vaši jedinečnost. Někdy nepatrným detailem, jako je doplnění slova ve větě, se kterou si měsíce lámete hlavu. Ať už potřebujete někoho, kdo zastřeší celý obsahový marketing, nebo rychle naskočí a vypomůže s dílčími částmi (web, články, sítě), se mnou máte jistotu, že vše nastavím a spolehlivě dodržím.

„Profesionalita, pružnost a ochota vnímat složitý kontext našeho byznysu byla vedle citlivé práce s textem velkou přidanou hodnotou.“

Jaroslav Novák, ePace

Více referencí

Víc copywriterů, víc textů?

Když toho chcete víc, než na co stačím, není to problém. S texty mi pomohou moje kolegyně, které stejně jako já mají rády B2B, technologie nebo třeba strojírenství. Vidím a kontroluji vše, co od nás odchází, takže vždy dostáváte nekompromisní kvalitu, zároveň taky flexibilitu a čerstvý vítr do textů.

Lenka Byrtusová
Copywriter

Alžběta Eichlerová
Junior Copywriter 

Poptejte Linku ještě dnes

Víte, co se říká... Kdo dřív přijde, ten má dřív kvalitní texty. 🙂