Blog | Copywriting

Čtyři vychytávky nejen pro markeťáky

13. října 2019

Život kopíka je občas plný zmatků a nedorozumění, ale je možné se z toho nezbláznit a udržet chaos ve snesitelných mezích. Stačí mít po ruce pár nástrojů a postupů, které přinesou organizaci, klid a ticho do vaší práce.

Asana

Ááá, organizace úkolů. Důležité je u Asany sebeovládání – aktualizace seznamu a kontrola, zda je vše zařazeno, kde má. Odvděčí se ale neskutečně – celý tým (a hlavně vy!) máte přehled o tom, co je kdy třeba udělat (nebo co už dávno mělo být), a kdo to má na starosti. Velké projekty můžete rozkouskovat na období nebo jiné milníky a pěkně sázet seznam všeho, co je třeba udělat. Vychytávky jako možnost kopírování jednotlivých podúkolů do více sekcí (třeba kolegovi grafikovi) šetří kopírování a vy tak můžete vytvořit mistrovské dílo jako třeba content plán na celý rok. Pro analytické mysli mezi námi prostě boží a na první dobrou vidíte i díky barvičkám, co je v jakém stavu... Propojení s e-mailem, kdy máte možnost ho dát celý jako komentář nebo s Teamsy z Asany dělá jeden z nejmocnějších nástrojů, které máte.

Blokování času v kalendáři

Ani sebelepší projektové řízení a zapsání všech kroků v Asaně vám nezaručí, že se stanou. Po létech různých seznamů a kratších nebo delších to-do listech po papírech jsem dospěla do fáze blokování času v kalendáři. Má to hned dvě výhody:

Působí to, že jste vážně busy :-D

Donutí vás to udělat si na danou věc doopravdy čas, protože vidíte, že jindy už to nestihnete.

Každý, kdo občas zkoušel něco napsat, ví, že je to o shánění zdrojů a informací a pak teprve samotném psaní. Obojí je časově náročné a přiznejme si to, když máte tři dny po sobě samé schůzky, na kreativu nezbývá moc času. Začala jsem si proto do kalendáře v Outlooku, který vidí i mí kolegové, dávat bloky s jednotlivými úkoly. Ostatní tak ví, že potřebuji něco dělat (v tom lepším případě, v tom horším se vás co dvě minuty na něco ptají) a zároveň je to bič na mě si sednout a opravdu na dané věci začít pracovat. Barevné rozlišení mi pak pomáhá se zorientovat, jestli mám být někde na schůzce nebo můžu uvařit čaj a jít pěkně psát…

Snipping tool

Taková blbost, chtělo by se říct. No ale jak jinak rychle a jednoduše kamkoli vložit kousek obrazovky, kde vidíte překlep a potřebujete poslat kolegům, ať ho opraví? Ano, odpověď jsou ve Windows ty malé nůžtičky…

For (Cz)English copywriters - Grammarly

Jak říká Forbes: “It’s an online service that quickly and easily makes your writing better and makes you sound like a pro, or at least helps you avoid looking like a fool.“ Pro kratší i delší anglické texty, od postů na sociálních sítích po články, Grammarly umožňuje vychytat spoustu chyb gramatických i stylistických a jejich novou funkci – vyhledání synonym po dvojkliku na slovo prostě zbožňuju.

A s jakými zbraněmi se s běžnými pracovními úkoly perete vy?